• sefagurbuz@yandex.com
  • 05535230813

HABER DETAYI

3 Nisan 2022 19:40

Buzdolabı Motoru Hurda Alanlar

Buzdolabı Motoru Hurda Alanlar

Buzdolabı Motoru Hurda Alanlar

Buzdolapları evlerimizin, mutfaklarımızın vazgeçilmez bir parçası. Zaman içinde çürüyebilecek gıdalarımızı korumak için üretilmiş bir beyaz eşya ürünü. Diğer elektrikli ev aletleri gibi, buzdolapları da zaman içinde teknolojinin ilerlemesiyle gelişmekte, yeni modelleri çıkmaktadır. Kimi zaman teknolojideki bu gelişmelerden dolayı yeni model buzdolabı alarak, kimi zaman ise, zaman içinde kullanımını doldurarak, kimi zaman ise kısmen ya da tamamen bozularak kullanım dışı kalırlar. Böylece buzdolapları da hurdaya çıkar. Buzdolabı Motoru Hurda Alanlar için doğru adrestesiniz. Diğer haberler.

Ekovat olarak da adlandırılan buzdolabı ve klima gibi ürünlerin motorları da hurda alımı yapanlar tarafından alınmaktadır. Buzdolabı, klima gibi elektrikli cihazların soğutucu motor pompa gruplarına ekovat adı verilmektedir. Bu tarz motorlarda soğutucu gaz kullanılmaktadır. Bunu yaparken motor, dış ortamlardan iyice yalıtılır ve böylelikle gazın dışarı çıkması engellenir. Motor içinde yer alan kompresör, sıkıştırma görevi görür, bu sıkıştırma işlemini ise, buharlaştırıcıdan çıkan soğutucu gazın yoğuşma basıncına gelinceye dek yapar. Evlerdeki buzdolaplarında hermetik pistonlu kompresör kullanılır.

Hemen hemen her hurda alımı yapanlar, ev tipi, sanayi tipi endüstriyel soğutucu ve buzdolabı motoru hurdası alımı yapmaktadır. Hurda ekovatlar lazer sistemiyle kesilir. Böylece motorların içerdiği bakır, demir ya da alüminyum gibi madenlerin geri dönüşümü sağlanabilmektedir.

Hurda Buzdolabı Motoru Fiyatları

Hurda buzdolabı fiyatları ciddi farklılıklar içermektedir. Eski buzdolapları, klima gibi cihazlardan çıkan ve ekovat olarak adlandırılan motorların fiyatları içerdiği bakır miktarına göre değişiklik gösterir. Büyük ya da küçük olmasının fiyat üzerinde etkisi vardır. Büyük ekovatlardan daha az bakır çıkmaktadır. Bunun yanı sıra yeni tip buzdolaplarında bakır yerine alüminyum kullanılmaktadır. Aynı durum son yıllarda kablolar için de geçerlidir. Bu durum da hurda buzdolabı motor alım fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

 

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.