loading

İstanbul Bahçelievler Hurdacı – Bahçelievler Hurda – Bahçelievler Hurda Alanlar

Bahçelievler Hurdacı

Hurda alımı yapan hurdacı firmaların, İstanbul’un diğer ilçelerinde olduğu gibi Bahçelievler ilçesinde de hurda alımı vardır. Bu alımlarını Bahçelievler’in mahalleleri olan, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Zafer mahallelerinde de sürdürmektedirler. Fiyatlar hurdacı fiyatlar arasında değişiklik göstermektedir, bunun yanı sıra hurdanın cinsine de bağlıdır.

Bahçelievler

Bahçelievler, İstanbul’un Avrupa yakasındaki ilçelerindendir. Güneyinde Bakırköy, batısında Küçükçekmece, kuzeyinde Bağcılar, doğusunda Göngören yer almaktadır.

Havuzlu Köşk (Siyavuş Paşa Kasrı) ve Çeşmesi, Çobançeşme Köprüsü (Mimar Sinan Köprüsü) ve Çoban Çeşmesi, Soğanlı Çeşmesi, Viran Saray önemli tarihi yerleridir. Ulusal ölçekli kimi kurumlar da Bahçelievler’de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, bol miktarda alışveriş merkezi (AVM) vardır.

25 Ağustos 1992 tarihinde, Bakırköy ilçesinden ayrılarak ilçe statüsü kazanmıştır. Onun örgütü olarak da Bahçelievler Belediyesi kurulmuştur.

Bahçelievler ve çevresinde, Bizans döneminde tarım ve bağcılık faaliyetleri yoğundur ve bu bölge Hepdemon olarak anılırdı. Rumeli’nden gelen kervan ve askeri konvoyların İstanbul’a geçiş güzergahında bulunurdu, bu nedenle burada birçok imparator sarayları, kiliseler ve konutlar inşa edilmiştir. Ayrıca bu bölge Marmara kıyılarına yakınlığı nedeniyle önemli bir yazlık mekan özelliği de taşımaktaydı.

 

post-img
Prev post

Bağcılar Hurdacı

Next post

Bakırköy Hurdacı

post-img
Bize Yaz
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz