loading

İstanbul Bağcılar Hurdacı – Bağcılar Hurda – Bağcılar Hurda Alanlar

Bağcılar Hurda

Bağcılar’da gerektiğinde hurdacı bulmak zor ise de diğer ilçelerde olduğu gibi Bağcılar’da da hurda alım firmaları hurda alımı yapmaktadır.  Hurda alım faaliyetlerini Bağcılar’ın tüm mahallelerinde sürdürmektedirler. Böylelikle geri dönüşüme kazandırarak artı değer sağlamaktadırlar. Bağcılar hurda fiyatları ise hurdanın cinsine göre değişiklik göstermektedir. Yine aynı şekilde hurdacı firmaya göre de farklılıklar içermektedir.

 

Bağcılar

 

Bağcılar, İstanbul’un nüfus yoğunluğu en fazla olan üçüncü ilçesidir ve Avrupa yakasında yer alır. 1980 ve 2005 yılları arasında Karadeniz ve Güneydoğu’dan yoğun bir göç almıştır. Ancak son 15 yıldır fazla göç yaşanmamıştır.

Bağcılar, önceleri Bakırköy ilçesine bağlı iken 1992 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Halk 1975 yılına kadar geçimini bağ ve bostancılıkla sağlamaktaydı. Anadolu’dan İstanbul’a başlayan göç ile aşırı derecede göç alarak büyümüştür. Bu da beraberinde plansızlığı getirmiştir. 90’lı yıllara dek büyük ve çarpık bir kent görünümü kazanmıştır. 1992 yılında ilçe statüsü kazanmasıyla modern şehirciliğe geçiş çalışmaları yapılmıştır. Bugün ise büyük ölçüde altyapı sorunlarını çözümlemiştir.

Bağcılar’ın, güneyinde Bahçelievler, batısında Küçükçekmece, kuzeybatısında Başakşehir, doğusunda Güngören, kuzeyinde ise Esenler bulunmaktadır. 

İlçenin lokomotif sektörü tekstildir. İstoç, Otocenter, Massit, Tekstilkent, Giyimkent, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi gibi önemli ticari merkezleri bulunmaktadır.

Bağcıların mahalleleri arasında, 100. yıl, Bağlar, Barbaros, Çınar, Demirkapı, Evren, Fatih, Fevzi Çakmak, Göztepe, Güneşli, Hürriyet, İnönü, Kazımkarabekir, Kemalpaşa, Kirazlı, Mahmutbey, Merkez, Sancaktepe, Yavuzselim, Yenigün, Yenimahalle, Yıldıztepe yer alır.

post-img
Prev post

Avcılar Hurdacı

Next post

Bahçelievler Hurdacı

post-img
Bize Yaz
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz